Jeśli chcesz zmienić swoją karierę to przeczytaj dokładnie każde słowo na tej stronie!

Zmiana pracy, założenie firmy lub zmiana ścieżki kariery może być prosta.

Dzięki mojej autorskiej metodzie zrobisz to bez przytłoczenia, stresu, bezradności oraz bezsenności. 

ZAPEWNE TO ZNASZ:

Narzekasz na swoją codzienność, rozmyślasz nad zmianą pracy, myślisz o niej i chcesz tego bardzo, ale się boisz. Niewiadoma Cię przeraża.
Codziennie rano wstajesz i myślisz sobie jak bardzo Ci się tam nie chce iść. 

Zaczyna Cię boleć głowa, Twój wewnętrzny głos podpowiada Ci zostanie w domu, a brzuch masz ściśnięty.

Idziesz mimo wszystko, bo zmiana pracy przeraża Cię na ten moment bardziej niż chodzenie codziennie do pracy, w której się nie spełniasz, która Cię frustruje i denerwuje.

SKĄD TO WIEM?

Nazywam się Barbara Ciach i od 12 lat wspieram ludzi w zmianie, pomagam zdefiniować i znaleźć swoje wymarzone miejsce pracy.

Pomogę Ci odkryć mocne strony i życiową misję, przełamać blokujące przekonania, byś mógł odnaleźć swoje zawodowe szczęście.
Od 8 lat prowadzę różnego rodzaju projekty rozwojowe, dzięki czemu wiem, że dobrze skonstruowany plan ścieżki kariery jest połową sukcesu.

Zanim przeszłam do swojej firmy zarządzałam i tworzyłam w firmie programy rozwojowe dla pracowników, pomagałam w procesie przekwalifikowania jako doradczyni zawodowa i coach kariery.

Skończyłam studia podyplomowe na uniwersytecie SWPS Job Coaching i Nowoczesne Doradztwo Zawodowe, gdzie nauczyłam się skutecznych struktur wspierania ludzi w zmianie zawodowej.

Dodatkowo jestem Certyfikowaną specjalistką z narzędzia PRISM BRAIN MAPPING, które pomaga w odkrywaniu mocnych stron, potencjalnych słabości, czynników stresogennych w pracy i idealnego środowiska pracy dla danej osoby.

WIĘKSZOŚĆ OSÓB ROBI TAK:

Wielokrotnie pojawia się w Twojej głowie myśl: "rzucam tę robotę", ale nagle słyszałaś w głowie taki głos, że w sumie nie jest tak źle, że są przecież fajne aspekty. Że masz tutaj ludzi, których lubisz i cenisz i nawet przez chwilę było lepiej, ale…
No właśnie, ale później wszystko wracało do tych samych frustracji i uczuć.

Błędne koło.

Efekt ten nazywa się efektem absolwenta, kończąc studia, relację, pracę zazwyczaj zacierają nam się złe wspomnienia i wracają nam sentymenty, które mogą powstrzymywać nas przed zmianą.

Wiem, że możesz słyszeć:
Po prostu uwierz w siebie.
Masz tę moc.
Możesz wszystko.

Tak jakby za pomocą prostego pstryknięcia miało się wszystko zmienić.
Powiedzenie sobie mam tę moc i już wierzę w siebie.
Niestety tak nie działa.
Choć pewnie życie byłoby prostsze gdyby tak było.
Chciałabym, żeby tak było.

Budowanie wiary w siebie i poczucia bycia wystarczającym to proces.

Być może kupił*ś mnóstwo kursów i ebooków, które miało to wszystko zmienić, ale nie zadziałały, bo albo były niskiej jakości, albo brakowało Ci motywacji, żeby je skończyć?

Badania pokazują, że jedynie 5% osób kończy wykupione kursy online. Ponieważ kursy online są robione uniwersalnie, ale każdy z nas jest inny, każdy ma swoją historię i swoje predyspozycje.

Sama byłam w podobnym punkcie, mnóstwo szkoleń, kursów, ebooków, wykupionych, połowa z nich nieskończona, część nawet nie zaczęta.

Więc pomimo chęci, pomimo inwestycji czasu, energii i pieniędzy nadal jesteś w tym samym miejscu.

MOŻNA ZROBIĆ TO INACZEJ!

Mam dla Ciebie rozwiązanie, które również pomogło mi: proces coachingu kariery, na żywo, ze specjalistką, która wie jak pomagać innym osobom, takim jak Ty.

Wysłucha Cię, zada transformujące pytania oraz zrobi z Tobą ćwiczenia, by dotrzeć do sedna problemu, który tak usilnie potrzebujesz rozwiązać. Do potrzeb, które potrzebujesz zaspokoić

Dzięki takiej pracy, zyskujesz klarowny i precyzyjny cel połączony z planem zmiany zawodowej, który jest dostosowany do Twoich pasji, zainteresowań, potrzeb i możliwości.
Odkrywasz, że nie zaczynasz od 0. Już teraz masz kompetencje, żeby zrobić pierwsze kroki w stronę wymarzonego miejsca pracy.


Zyskujesz jasność czym się charakteryzuje miejsce pracy, którego szukasz i wiesz, co zrobić, żeby je znaleźć.


Z każdego spotkania wychodzisz coraz silniejsza, coraz pewniejsza siebie, coraz mocniejszą wiarą w to, że osiągniesz to co sobie zaplanowałaś.
Krok po kroku blokujące przekonania, zmieniają się na wspierające.
Czujesz się gotowa i zaczynasz iść w kierunku wymarzonej zmiany.

Ja będę Twoim przewodnikiem i wsparciem!


Zresztą zobacz opinie moich podopiecznych:

Coaching kariery skutecznie pomaga
w zmianie zawodowej

Składa się on z kilku kluczowych etapów, które pomagają Ci lepiej zdefiniować swój kierunek, odkryć swoje zasoby oraz skonstruować skuteczny plan działania.
Dzięki wsparciu doświadczonego coacha nie jesteś w tym procesie sama!
Zobacz jak wyglądają kolejne kroki.

Swoje procesy często opieram na strukturze T-GROW.
1. Topic (Temat):
Na początku procesu oraz na początku każdej sesji określasz obszar/temat, w którym potrzebujesz zrealizować zmianę. Może to być przykładowo zmiana ścieżki kariery, zmiana roli, rozwój w stronę roli liderskiej lub założenie własnej firmy.


2. Goal (Cel):
Na podstawie wyznaczonego tematu określasz cel jaki chcesz osiągnąć, do jakiej
zmiany dążysz, jaki efekt chcesz osiągnąć na koniec. Ustalenie celu, w którym definiujesz zmianę do jakiej dążysz jest kluczowym krokiem w procesie. Często może zająć całe spotkanie lub dwa. Czasami również cel potrafi się zmienić, jak dotrzemy do głębszych potrzeb i wartości.
W tej części definiujesz po czym poznasz, że cel został osiągnięty, co Cię motywuje do tej zmiany, a co demotywuje. Analizujesz jakie będziesz miał korzyści z danej zmiany zawodowej, co dzięki niej możesz zyskać, a co stracić.
Dzięki temu jesteś w stanie dobrze zrozumieć, co motywuje Cię, żeby ten cel osiągnąć i jakie zrealizujesz potrzeby i wartości dzięki temu.
Wyznaczenie i pogłębienie celu zawodowego jest kluczowe w budowaniu ścieżki kariery w zgodzie z Tobą.


3. Reality (Rzeczywistość):
W tej części analizujemy Twoją obecną sytuację zawodową, aby zrozumieć, gdzie się znajdujesz w kontekście osiągania swojego celu. Analizujemy jakie zasoby są Ci potrzebne, żeby osiągnąć swój cel, co już posiadasz, a co potrzebujesz zdobyć lub czego się nauczyć, żeby osiągnąć swój cel.

W tym miejscu możemy też przeprowadzić dodatkowe badania, które mogą Ci pomóc odkryć i nazwać mocne strony, predyspozycje zawodowe oraz preferencje środowiska pracy, które są kluczowe, żeby znaleźć rolę i miejsce pracy dopasowane do Ciebie.
Tutaj również analizujemy zewnetrzne i wewnętrzne przeszkody. Na tym etapie przepracowujesz swoje blokujące przekonania i zamieniasz je na wspierające.
Moje doświadczenie pokazuje, że największym blokerem przed zmianą zawodową są właśnie nasze blokujące przekonania i brak wiary w swoje możliwości.
Praca nad tym jest kluczowa, żeby odnieść sukces i odnaleźć swoje zawodowe szczęście.


4. Options (Opcje):
W tym etapie eksplorujemy różne możliwości i opcje, które możesz podjąć, aby osiągnąć swój cel zawodowe. To moment na kreatywne myślenie i rozważanie różnych ścieżek. Może to być moment na poszukiwanie i odkrywanie różnych ról, które pasują do Twoich kompetencji i predyspozycji, analiza możliwości pracy w innych firmach, a w przypadku rozwijania własnej działalności analiza nt. tego jakie produkty lub usługi mógłbyś/mogłabyś zaoferować, kto mógłby być Twoim potencjalnym odbiorcą, klientem lub partnerem biznesowym.


5. Way Forward (Droga Naprzód):
Na koniec procesu tworzysz konkretny plan działania, który będziesz realizować, aby osiągnąć swój cel. Określamy konkretne kroki, terminy i zasoby. W takim planie może się zawrzeć zarówno plan rozwojowy wokół kompetencji, które potrzebujesz wzmocnić, plan na zmianę pracy, plan na rozkręcenie własnej działalności.


POMOGĘ CI OSIĄGNĄĆ SUKCES:

w zdefiniowaniu ścieżki kariery
w określeniu planu rozwoju
w odkrywaniu mocnych stron, predyspozycji zawodowych, potrzeb i kluczowych wartości
w przepracowaniu blokujących przekonań, które powstrzymują Cię przed zmianą i zamianie na wspierające, które pomagają Ci podnosić się po niepowodzeniach i wspinać się dalej w stronę swojego celu,
w budowaniu odporności psychicznej podczas zmiany zawodowej
w radzeniu sobie z porażkami,
w budowaniu efektywnego CV, które otwiera drzwi na rozmowy kwalifikacyjne,
w przygotowaniu się do rozmów kwalifikacyjnych,
w doprecyzowaniu pomysłu na swój biznes,
w rozwinięciu skrzydeł jako lider/liderka,
w odnalezienie się w nowej roli w pierwszych miesiącach,
w budowaniu postaw asertywnych i umiejętności stawiania granic,
we wzmacnianiu pewności siebie i wiary w swoje możliwości zawodowe.
oraz w innych tematach, które pojawią się po drodze.

COACHING KARIERY PRZYNOSI WIELE KORZYŚCI

Udział w procesie coachingu kariery to inwestycja, która przynosi liczne korzyści zarówno na poziomie zawodowym, jak i osobistym

Jakie korzyści możesz uzyskać, decydując się na coaching kariery ze mną?


Określisz pomysł na siebie, swoją karierę i stworzysz efektywny plan
Nasze spotkania pomogą Ci doprecyzować kierunki zawodowe, w których będziesz czuł* się jak ryba w wodzie, ponieważ będą oparte na Twoich naturalnych talentach, mocnych stronach, predyspozycjach, pasjach i zainteresowaniach. Dzięki temu każdy dzień pracy będzie jak pudełko czekoladek - dający dużo satysfakcji i motywujący by sięgać po więcej.

Niezależnie czy szukasz nowej roli, chcesz się rozwinąć w obecnej, chcesz zmienić pracę czy chcesz założyć własną firmę - wyjdziesz z gotowym i efektywnym planem na to.


Odkryjesz swoją eksperckość
Wielu moich klientów na początku naszej współpracy nie potrafi nazwać swoich mocnych stron, bardziej patrzą na to czego nie potrafią niż na to co już mają. Podczas naszej współpracy zmienia się to o 180 stopni. Dzięki ćwiczeniom i badaniom mocnych stron odkrywają ile mają w sobie talentów, mocnych stron, które już teraz mogą im pomóc w zmianie. Ciebie również czeka ten wspaniały wzmacniający moment, jeśli zdecydujesz się na dłuższą współpracę ze mną.


Pokonasz wewnętrznego krytyka i lęk przed porażką
Jednym z największych blokerów przed zmianą są nasze wewnętrzne negatywne przekonania o nas samych. Podczas naszej współpracy zobaczysz jak Ty sam* potrafisz się autosabotować i podcinać skrzydła przez dialog wewnętrznego krytyka, który w nas siedzi. Dzięki naszej współpracy nauczysz się zamienić ten wewnętrzny, niewspierający głos na wzmacniający, byś Ty sam* był swoim sprzymierzeńcem w drodze do celu.
Dzięki temu nauczysz się lepiej radzić sobie z niepowodzeniami, wyrzucisz słowo porażka do kosza, a zamienisz je na słowo lekcja. Dzięki takiemu podejściu łatwiej Ci będzie pokonywać trudności po drodze, które zawsze się pojawiają, ponieważ będziesz wiedział* jak wyciągać z nich ważne refleksje, które pomagają nam osiągnąć sukces i dotrzeć do celu.


Wzmocnisz swoją pewność siebie i odważysz się do zmiany
Odkrycie swoich mocnych stron, przekształcenie wewnętrznego krytyka na wspierającego przyjaciela oraz zbudowanie umiejętności radzenia sobie z porażkami sprawi, że wzmocni się Twoja pewność siebie w drodze do zmiany. Świadomość, że wiem w czym jestem dobra/y, wiem jak sobie poradzić z niepowodzeniami, umiem radzić sobie ze stresem i moimi lękami oraz wiara w to, że mi się uda, są kluczowymi aspektami budującymi pewność siebie.
Podczas wzmocnisz właśnie te aspekty.


Staniesz się bardziej skuteczn*
Mocne kompetencje, pewność siebie, klarowne cele i dobrze skonstruowany plan działania to klucze do skuteczności i osiągnięcia sukcesu. Podczas naszej współpracy wzmocnisz wszystkie te aspekty.

Przestaniesz czekać na idealny moment na zmianę
Najlepszy moment na zmianę jest teraz. Nie chodzi o to, żeby rzucać wszystko i iść w ciemno bez planu, bez żadnego przygotowania. Pierwszy krok może inaczej wyglądać.
Podczas naszej współpracy zrozumiesz, że dobre przygotowanie do zmiany: udział w pocesie coachingowym, wzmanianie kompetencji, tworzenie planu działania, wysyłanie CV czy tworzenie swoich produktów i rozwijanie usług to również kroki w stronę zmiany zawodowej. Bez drastycznych ruchów, ale konsekwentnie do przodu.

Dzięki naszej współpracy zobaczysz, że naprawdę możesz zrealizować swoje zawodowe marzenia. Zrób ten pierwszy krok już dziś.

ZOBACZ OPINIE OSÓB, KTÓRYM POMOGŁAM ODNALEŹĆ ZAWODOWE SZCZĘŚCIE I WEWNĘTRZNĄ RÓWNOWAGĘ

JAK WYGLĄDAJĄ DARMOWE KONSULTACJE?

Zaczynamy od rozmowy o punkcie zawodowym, w którym jesteś teraz, o tym czym się zajmujesz i nad jaką zmianą w swojej karierze myślisz. Następnie rozmawiamy o Twoich wyzwaniach i obawach w tym temacie.

W drugiej części skupiamy się na 1 problemie, który chciał*byś rozwiązać w tym temacie. W tej części dzielę się z Tobą rozwiązaniem na ten konkretny problem. Następnie opowiadam jak mogę Cię długofalowo wesprzeć w procesie zmiany.

Spotkanie przebiega w bezpiecznej i przyjemnej atmosferze. Ja jako coach ani Cię nie krytykuję ani nic nie narzucam, zadaję pytania, żeby lepiej poznać Twoją sytuację i lepiej Cię wesprzeć. Wiele osób jest zaskoczonych jak łatwo udaje nam się nawiązać nić porozumienia, jak szybko otwierają się przede mną i jak szybko czują się wzmocnieni na koniec spotkania. Często słyszę na koniec takich konsultacji czy spotkań coachingowym, że ludziom poprawił się humor, zyskali większą jasność i nadzieję, że im się uda.

WEJDŹ NA SWOJĄ ŚCIEŻKĘ I POCZUJ, ŻE WRESZCIE JESTEŚ WE WŁAŚCIWYM MIEJSCU DLA SIEBIE

Nie będę Ci dzisiaj nic sprzedawała.

Nie oszukujmy się, ale ten proces nie jest dla każdego.

Dlatego umówmy się na BEZPŁATNĄ konsultację.

Podczas niej porozmawiamy o Twoich aktualnych wyzwaniach, pomogę Ci zrobić pierwszy krok oraz sprawdzimy czy mój system jest dla Ciebie!

Jeśli wspólnie stwierdzimy, że tak - wtedy zabierzemy się do działania!

UWAGA! ILOŚĆ MIEJSC NA ROZMOWĘ JEST MOCNO OGRANICZONA (niestety doba ma tylko 24 godziny :))